KLÍČ KRÁLŮ 27.10. 2012 (14:00)

30. října 2012 v 20:17 |  Recenze
Mé první představení po velkých prázdninách a první v této divadelní sezóně. Na klíč králů je mnoho negativních ohlasů a já se bála, jestli vůbec toto dílo pochopím… Stalo se něco, co jsem nečekala… Toto dílo mě doslova vcuclo do příběhu a já se vžila do příběhu… Kulisy jsou úchvatné a skvěle dotváří děj… Člověk se dokáže vtělit do děje mnohem snáze… Kostými jsou naprosto dokonalé a výkony herců báječné. Mám, ale i výtku… Začátek je zvláštní, některé scény zbytečně dlouhé, zato druhá půlka má rychlý spád a člověk musí umět trochu vnímat okolí… Ukončení je jistým způsobem zvláštní, ale jde to, líbí se mi :)… Nebude to dlouho trvat a vypravím se znovu :)


STRIG - Čaroděj ohně (Tomáš Trapl) 10***/10***
Na to, že je to téměř hlavní postava, tam má málo prostoru, přesto na něm dokáže vyniknout a vložit do toho kus sebe… Výborný, jako vždy, to by jinak nebyl Tom :)A ten kostým mu hrozně sluší :D A navíc jakojediný umí číst runy!

GRG - Král skřetů (Jan Apolenář) 10***/10***
Hodně se mi líbil jeho hlas… Chraplák byl místy až nepřirozený, ale když přešel do své normální barvy hlasu, bylo to to pravé. Hrál i zpíval skvěle a byl to ten typický záporák ;)

KELO - Král upírů (Marian Vojtko) 10***/10***
Ano, nemám ho ráda, ale musím uznat, že tahle role mu opravdu sedne ''Jako prdel na hrnec''na to se nedá říci nic jiného než bravo!… Ukázal svůj krásný hlas ve vysoých polohách a při písni ''Mám rodem blízko k bestiím,'' jsem měla chuť začít zběsile pískat a tleskat… Škoda, že tam nebyl k této možnosti prostor… Opravdu skvělý upír :)

KEKSI - Král ušounů (Filip Gröger) 10***/10***
Já nevím co napsat :D Tahle role slouží asi jen k pobavení nebo nevím… Jak tam pořád běhá s těma větvičkami, já z něj nemohla… Hlas měl taky pěknýa opravdu pobavil :) Bylhrozně roztomilý, kdyžchtěl, aby kámen mluvil a počítal :)

ILLA - Král vran (Tomáš Hundža)10***/10***
Upřímě, tahle postava nějak proplouvala příběhem bez toho, abych jí věnovala nějakou zvýšenou pozornost, ale dobrý určitě byl :)

KAREL - Král lidu (Henrich Šiška) 10***/10***
''Je to blázen, je to cvok!,''napadlo mě při pohledu na tohoto cvoka :D… Už jako hostinský v Krysařovi byl peckový a tady byl taky úžasný… Nevím sice, kdo hrál jeho pomocníka, který vyžadoval při vstupu na most ve výšce větší než 5 metrů padák a lékárničku, ale bezvadně se doplňovali :)

LEV - Král jezer (Ondřej Izdný) 10****/10***
Absolutně nevím, kdo to byl, ale překvapil mě a já na něj koukala s pusou dokořán… Ten hlas! Byl opravdu úžasný a patří k mé TOP3 v tomto muzikálu… Ten ještě prorazí, tím jsem si jistá, protože byl opravdu peckový… A z celého muzikálu mi nejvíce utkvělá právě písnička ''Padám'' a když umíral, bylo mi ho opravdu líto… Poté na konci, kdy chtěl ušoun opustit šutr mě opravdu dostal :)) Prostě peckový :)

EFINE - Čarodějka podob (Vanda Károlyi) 9/10***
Jako Gudula je úžasná, ale tady se mi absolutně nelíbila. I její hlas mi byl hrozně protivný. Ještě, že tam má tak málo prostoru. I když u Marky, by to toho prostoru chtělo zase víc :D

KRÁLOVNA SKŘÍTKŮ (Berenika Suchánková)
Tahle pidirolička se asi ani nedá hodnotit, ale zkusím to :D Jo, byla v tom maličku dobrá :) A má pěkný hlásek :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katycl Katycl | Web | 30. října 2012 v 20:43 | Reagovat

Skvele recenze..! Ja doufam ze se mi to taky bude libit..! ;)

2 poppy2911 poppy2911 | Web | 1. listopadu 2012 v 18:47 | Reagovat

Máš u mě diplomek :-)

3 Míša Míša | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 23:08 | Reagovat

Za krále vpřed! Pojď zabjovat za lepší hodnocení, nebo nám to ti zlouni zadupou až nevím kam... Ale zase první místo v kategorii Kontroverzní inscenace, hm... :,D

Ne, pokud můžeš, hoď tam 100% nebo něco kolem :,)

http://www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-broadway/klic-kralu/?subpage=hodnoceni

4 Anny Anny | 20. listopadu 2013 v 21:25 | Reagovat

Ahoj, taky jsem navštívila představení klíč králů a ačkoliv celkově na mě hra celkově neudělala tak dobrý dojem jako na tebe v jednom s tebou naprosto souhlasím. Právě píseň "padám" v podání Ondřeje Izdného mě naprosto dostala, škoda, že není nikde k poslechnutí na netu :)
jeho hlas je úžasný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama