CASANOVA 13.7. 2013 (21:15)

15. července 2013 v 20:17 |  Recenze
Casanova aneb Divadelní léto na Hluboké!! Druhá premiéra a já společně s mamkou v hledišti. Málem jsme se na Hlubokou ani nedostali, protože u nás řádí demonstrace původně proti nepřizpůsobivým občanům, ale teď to tak nevypadá :D… Než představení začalo, Zdeněk Pikl, producent muzikálu, řekl pár slov, ale rušili ho vlaštovky lítající nad jeho hlavou a v dálce poletující vrtulník :D. Kdybych měla zhodnotit představení, řeknu jen: Super, paráda, prostě úžasné! Svědčí o tom i standing ovation celého hlediště a to dokonce dvakrát :))… Atmosféra zámku sama o sobě kouzelná a k tomu open air? Prostě to není divadlo a řekla bych, že Casanova sem patří ;) Snad mi to ještě jednou vyjde :))GIACOMO GIROLAMO CASANOVA de SEINGALT (Jaroslav Klein) 10*/10***
Tak zpěv se mi nelíbil, ale ona to není moc pěvecká role, spíš taková komická, což se mu povedlo a herecky byl opravdu dobrý ;)

GIACOMO (Filip Antonio) 10***/10***
Prostě Filípek, to je ňuňánek. Neumím si představit, že by někdo jiný v jeho věku uměl takhle skvěle tancovat a hrát :)) Moc se mi líbil, je opravdu úžasný a moc talentovaný! :)

CASANOVA (Jan Kopečný) 10***/10***
Na to musím říct jen Ach! Já se těm ženám nedivím!! Taky bych po tomto Casanovi slintala. Když zpíval, Hleď vzhůru k výšinám, nabralo to úplně jiný rozměr než u starého Pepy a já ani nedýchala, když se mi z očí draly slzy. On Casanovu nehrál, on jím byl a já mám hroznou radost, že Honzíka vidím ve větší roli než jen v company, protože s jeho talentem si zaslouží dostávat velké role! Jeho krásný čistý zpěv, skvělé herectví a k tomu… Co vám budu povídat krásné bílé zuby? A navíc mu ten kostým hrozně sluší! I s tou parukou :))

Hrabě JOSEF EMANUEL VALDŠTEJN (Dalibor Tolaš) 10/10***
Moc jsem si přála skvělého Jaromíra Adamce. Nestalo se. Je starší a nebylo mu rozumět a herecky také nic moc, ale snažil se :)

Hraběnka KAROLÍNA Z DUBNA (Dita Hořínková) 10***/10***
Tahle ženská je naprosto bombová!! :D Já jí miluju! Ty její gesta, herectví a zpěv!! Sice občas překřičený, ale prostě paráda největší!! :)) Je plná neskutečným množstvím energie a já se prostě smát musela!! Navíc po představení moc milá a ochotně se vyfotila :)

Komtesa ADÉLA BULITOVÁ (Lucia Jagerčíková) 8/10***
Příště prosím Elišku. Fracka hrála dobře, i když se mi místama zdálo, že ani nemusí hrát, že taková je, ale to snad bylo jen zdání. Chtěla jsem si opět poslechnout emocionálně nabytou píseň Můj hrdina, ale její zpěv mě neskutečně rušil. Hraje sice hezky, ale neskutečně přeřvává a je hodně moc slyšet slovenský přízvuk.

LÍZA (Michaela Nosková) 10***/10***
Opravdu jsem netušila jak moc je dobrá. Při operní písni, ale hlavně při Písni o cti mě totálně odrovnala a její hlas mi procházel i páteří a měla jsem husinu snad po celém těle. Má neskutečně krásný zvučný hlas a určitě by si zasloužila větší roli :))

BEDNÁŘ (Luděk Šindelář) 10***/10***
Tak ten nás dostal :D… Byl vtipný. I herecky i pěvecky super, ale nejvíc mě prostě dostal, kdy se pod ním zlomilo opěradlo židle. Prostě to najednou ruplo a on jen tak bezradně koukal a nevěděl, co má dělat. Publikum se na něj začalo soustředit a smát se a on to opěradlo vzal a začal na něj jakoby brnkat a opět ten bezmocný výraz. Bylo mi ho vážně líto :)

Hrabě BRANICKÝ (Ladislav Korbel) 10***/10***
Tak Láďa byl opravdu skvělý! Jak herecky, tak pěvecky. Na to jak dlouho jsem ho neslyšela, tak mě opravdu dostal :)

PAULA (Věra Pašková) 10***/10***
Tahle role není velká. Opravdu mini rolička, ale Věrča ji zvládla s bravurou jak herecky, tak pěvecky a přídavek si užívala :))

COMPANY 10***/10***

Supeeer!! Moc se mi líbila choreografie u písně Čaj o páté. To jsem se fakt bavila. Hlavně výrazy Lucky :D… Všichni byli super ;). Skvěle doplňovali děj, ale přesto jsem se musela na pár jedinců více soustředit :D A to Láďa Korbel, Vítek Bečvář, Pavel Šturma, který mi hrozně připomíná Petra Ševčíka a nakonec naše Lucinka, která nejvíce čněla z dívčí company :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monika =)) Monika =)) | E-mail | Web | 15. července 2013 v 20:42 | Reagovat

Musel to být zážitek, díky za článek a info :-)

2 Libby Libby | 15. července 2013 v 23:20 | Reagovat

Už jenom to čtení mně pobavilo a vtáhlo do děje, co teprve to zažít. Díky :)

3 Ell Ell | Web | 16. července 2013 v 8:45 | Reagovat

Já viděla premiéru o den dříve :) Měla jsem téměř to samé obsazení a byla jsem naprosto nadšená... Nejvíce asi z Honzy Kopečného :))

4 Katja Katja | E-mail | Web | 16. července 2013 v 12:22 | Reagovat

[1]: To byl, doporučuju :))

[2]: Jééé, děkuju :)) Rozhodně doporučuju, fakt super :))

[3]: Honzík a Dita!! Tahouni představení :)) Jsou to ňuňánci :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama